top of page
  • Zdjęcie autoraLia Ahramovich

Ceny Najmu w Warszawie w 2023 roku: Które Dzielnice Są Najdroższe, a Które Najtańsze?


Rentujemy Warszawa Obsługa Wynajmu Krótkoterminowego
Warszawa

Dla właścicieli nieruchomości i inwestorów, wynajem mieszkań jest kluczowym elementem ich biznesu. Zrozumienie rynku najmu w Warszawie i znalezienie korzystnych ofert najmu może stanowić klucz do sukcesu w tej branży. Wraz z inflacją w 2023, przewiduje się, że ceny najmu w Warszawie będą kontynuowały wzrost, co może stanowić wyzwanie dla właścicieli nieruchomości i inwestorów. W tym artykule przyjrzymy się, które dzielnice Warszawy oferują najwyższe i najniższe stawki wynajmu oraz jakie czynniki wpływają na ceny najmu w poszczególnych rejonach miasta. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze inwestycje w dziedzinie wynajmu mieszkań w Warszawie w 2023 roku.


Ważne jest, aby zauważyć, że wyższa cena wynajmu nie zawsze oznacza lepszy zwrot z inwestycji. Wartości najmu i ROI (zwrot z inwestycji) są ze sobą powiązane, ale nie są to jedyni czynniki decydujący o opłacalności inwestycji w nieruchomości.

Najtańsze dzielnice do wynajęcia w Warszawie w 2023


Białołęka - Ta dzielnica znajduje się na północno-wschodniej stronie Warszawy i oferuje stosunkowo przystępne ceny wynajmu w porównaniu z centrum miasta. Średnia miesięczna cena wynajmu jednopokojowego mieszkania wynosi około 2 310 PLN.


Targówek - Ta dzielnica znajduje się na wschodniej stronie Warszawy i oferuje przystępne ceny wynajmu. Średnia miesięczna cena wynajmu jednopokojowego mieszkania wynosi około 2 420 PLN.


Wawer - Ta dzielnica znajduje się na południowo-wschodniej stronie Warszawy i oferuje stosunkowo przystępne ceny wynajmu. Średnia miesięczna cena wynajmu jednopokojowego mieszkania wynosi około 2 530 PLN.


Najdroższe dzielnice do wynajęcia w Warszawie w 2023


Śródmieście - Ta dzielnica znajduje się w sercu Warszawy i jest najdroższą dzielnicą do wynajmu. Średnia miesięczna cena wynajmu jednopokojowego mieszkania wynosi około 4 290 PLN.


Mokotów - Ta dzielnica znajduje się na południu Warszawy i słynie z ekskluzywnych dzielnic mieszkaniowych. Średnia miesięczna cena wynajmu jednopokojowego mieszkania wynosi około 3 740 PLN.


Wilanów - Ta dzielnica znajduje się na południu Warszawy i również słynie z ekskluzywnych dzielnic mieszkaniowych. Średnia miesięczna cena wynajmu jednopokojowego mieszkania wynosi około 3 630 PLN.


Warto zauważyć, że ceny wynajmu mogą się różnić w zależności od różnych czynników, takich jak wielkość mieszkania, wiek budynku i położenie w obrębie każdej dzielnicy.


Z powodu wysokiej inflacji w 2022 oraz 2023, jest prawdopodobne, że ceny najmu w Warszawie będą nadal rosnąć w nadchodzącym roku. Dokładna kwota wzrostu zależy od różnych czynników, takich jak stan rynku najmu, podaż i popyt na nieruchomości do wynajęcia oraz zmiany w polityce rządu.

Porównanie krótkoterminowych a ceny najmu wynajmów długoterminowych w Warszawie

Krótkoterminowy wynajem mieszkań, takich jak wynajem przez Airbnb, może mieć wpływ na wzrost cen najmu w niektórych dzielnicach Warszawy. Wynajem krótkoterminowy może być dla właścicieli bardziej opłacalny niż wynajem długoterminowy, ponieważ ceny krótkoterminowego wynajmu mogą być znacznie wyższe niż ceny długoterminowego wynajmu. W rezultacie, niektórzy właściciele mieszkań mogą wybrać wynajem krótkoterminowy, co może prowadzić do zmniejszenia podaży mieszkań na wynajem długoterminowy w niektórych dzielnicach.

Zmniejszenie podaży mieszkań na wynajem długoterminowy może prowadzić do wzrostu cen najmu w niektórych dzielnicach, zwłaszcza w tych, które są popularne wśród turystów i oferują wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzania.

Z tego powodu, jeśli chcesz wynająć mieszkanie w Warszawie, warto wziąć pod uwagę, czy w danej dzielnicy istnieje wiele krótkoterminowych wynajmów, które mogą wpłynąć na cenę najmu. Dodatkowo, wynajmujący powinni wziąć pod uwagę swoje preferencje i potrzeby, na przykład bliskość do pracy, szkoły czy innych ważnych punktów, przed podjęciem decyzji o wynajmie mieszkania.


Szacunkowe ceny krótkoterminowego wynajmu


Oto szacunkowe ceny krótkoterminowego wynajmu małego mieszkania w niektórych dzielnicach Warszawy:


Warszawa Białołęka

Średnia cena za noc wynosi około 216 PLN za mieszkanie jednopokojowe.


Obliczenia w zarządzaniu Rentujemy
Obliczenia w zarządzaniu Rentujemy dla kawalerki w Warszawie Białołęcę

Warszawa Targówek

Średnia cena za noc wynosi około 228 PLN za mieszkanie jednopokojowe.


Warszawa Wawer

Średnia cena za noc wynosi około 240 PLN za mieszkanie jednopokojowe.


Warszawa Śródmieście

Średnia cena za noc wynosi około 360 PLN za mieszkanie jednopokojowe.

Obliczenia w zarządzaniu Rentujemy dla kawalerki na Śródmieściu
Obliczenia w zarządzaniu Rentujemy dla kawalerki w Warszawie Śródmieściu

Warszawa Mokotów

Średnia cena za noc wynosi około 312 PLN za mieszkanie jednopokojowe.


Warszawa Wilanów

Średnia cena za noc wynosi około 300 PLN za mieszkanie jednopokojowe.


Warto jednak pamiętać, że ceny krótkoterminowego wynajmu mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak sezon turystyczny, dostępność mieszkań oraz luksusowe udogodnienia.
Fakty dotyczące krótkoterminowych wynajmów:

  • W 2021 roku na platformie Airbnb tylko w Warszawie było ponad 12 000 aktywnych ogłoszeń krótkoterminowych wynajmów. (źródło: Inside Airbnb)

  • Najbardziej popularne dzielnice dla krótkoterminowych wynajmów w Warszawie to Śródmieście, Wola i Mokotów. (źródło: Inside Airbnb)

  • Krytycy twierdzą, że krótkoterminowe wynajmy w Warszawie mogą prowadzić do wzrostu cen mieszkań i zmniejszenia dostępności tanich mieszkań dla mieszkańców miasta. (źródło: The Warsaw Voice)

  • Krótkoterminowe wynajmy w Warszawie mogą oferować podróżnym więcej przestrzeni i prywatności w porównaniu z tradycyjnymi pokojami hotelowymi, a także mogą być bardziej przystępne cenowo dla dłuższych pobytów. (źródło: Culture Trip)

  • Krótkoterminowe wynajmy mają potencjał do generowania znacznie wyższych dochodów niż długoterminowe wynajmy, ale również wiążą się z wyższymi kosztami oraz mogą wymagać więcej czasu i wysiłku w zarządzaniu.

 

Rentujemy - Zarządzamy Najmem Krótkoterminowym
Rentujemy - Zarządzanie Najmem Krótkoterminowym

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami krótkoterminowymi w Warszawie, warto zwrócić uwagę na Rentujemy. Jesteśmy firmą specjalizującą się w profesjonalnym zarządzaniu nieruchomościami na wynajem krótkoterminowy, oferując kompleksowe usługi dla właścicieli nieruchomości, w tym między innymi: reklamowanie nieruchomości, zarządzanie rezerwacjami i płatnościami, sprzątanie, utrzymanie nieruchomości i wiele innych.


Jesteśmy zawsze gotowi służyć radą i pomocą, a nasze usługi pozwalają osiągnąć wysoki zwrot z inwestycji przy minimalnym nakładzie pracy. Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnym zarządzaniem swoją nieruchomością krótkoterminową w Warszawie, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach.

Comments


Uzyskaj oszacowanie potencjalnych zarobków z Rentujemy

zarządzanie wynajmem krótkoterminowym, zarządzanie najmem krótkoterminowym, obsługa wynajmu krótkoterminowego, obsługa najmu krótkoterminowego, wynajem krótkoterminowym, najem krótkoterminowy, zarządzanie najmem mieszkań, zarządzanie mieszkaniami na wynajem krótkoterminowy, zarządzanie nieruchomościami na wynajem, zarządzanie najmem, agencja najmu mieszkań

bottom of page